"Vonná koupel a olejová masáž každý den - to je cesta ke zdraví."

Hippokrates

Klasická masáž

Sedíte celý den u počítače a bolí Vás záda a šíje? Stojíte dlouho na nohou a bolí Vás nohy? Pak je klasická masáž pro Vás ta pravá volba. Potřebujete uvolnit namožené svaly, rozmasírovat bolestivé zatvrdliny a ulevit od bolesti. 

Klasická masáž patří mezi nejžádanější a nejoblíbenější procedury. Masáž odstraňuje bolesti způsobené například nevhodnými pracovními návyky nebo fyzickou zátěží, uvolňuje svalové napětí a poskytuje celkovou relaxaci organismu. 

Během masáže dochází ke zvýšenému prokrvení tkání, podpoře trávení a stimulaci látkové výměny. To podporuje zvýšené vylučování odpadních látek z těla. Klasická masáž také pozitivně ovlivňuje lymfatický systém a podporuje proudění energie. 

V rámci klasické masáže doporučuji:

- masáž celého těla 90 minut (masáž zad, šíje, rukou, nohou a hýždí) 

- masáž zad a šíje 45 minut 

- masáž zad nebo šíje 30 minut 

Kdy nedoporučuji: 

- stav bezprostředně po jídle

- stavy mimořádné únavy a vyčerpání organismu a stavy vyžadující klid na lůžku 

- horečnaté, akutní zánětlivé a infekční onemocnění 

- kůže postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým

- v místě čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže 

- v místech křečových žil (varixů), bércových vředů a u zánětů žil 

- při nádorových onemocněních

- při krvácivých chorobách a u pokročilé aterosklerózy a osteoporózy


Ajurvédská indická masáž hlavy (antistresová)

Ajurvédu, prastarý léčebný systém pocházející z Indie, objevuje stále více lidí. Masáž šíje, hlavy a obličeje, může podle ajurvédského učení nahradit masáž celého těla. Důvodem je aktivace akupresurních bodů, které ovlivňují celkový tělesný stav.

Ajurvédská masáž hlavy uvolňuje celý nervový systém a pomáhá odvádět toxiny z těla. Masáž účinně působí na prokrvení pokožky hlavy, čímž podporuje růst a zesílení vlasů. Tato masáž také působí proti migréně, zmírňuje oční napětí, pomáhá při nespavosti a poruchách spánku. Je výborná při stresu, bolestech krční páteře nebo bolestech hlavy.

Breussova masáž

Breussova masáž je opravdovým pohlazením pro bolavá záda a pocuchané nervy. Jemná masáž s třezalkovým olejem má své jméno podle rakouského léčitele Rudolfa Breusse (1899 - 1990) a je velmi oblíbenou procedurou.

Masáž regeneruje meziobratlové ploténky, čímž vyřeší široké spektrum zdravotních potíží a mimo jiné vede k odbourání hluboko uložených psychických problémů. Postup Breussovy metody spočívá v intenzivním vtírání masážního oleje po celé délce páteře, manuální protahování páteře v ose jednoduchými tahy. Důraz je při tom kladen na postižená, bolavá místa. Působením oleje meziobratlové ploténky "nabobtnávají" a obratle se pak lépe vyrovnávají do správné polohy. Masáží a působením oleje dochází k lepšímu okysličení tkáně obratlů, odplavování škodlivin krví a stimulaci nervových vláken, vedoucích z páteře. Celá páteř se snadněji regeneruje a hybnost organismu se rozšiřuje, po ošetření se pomyslně uzavírá celé tělo do energetického vaku.

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž je speciální technika, která se zaměřuje na podporu lymfatického systému. Ten má za úkol zajišťovat obranyschopnost organismu a odvádět z těla ven škodliviny. Lymfatický systém nemá vlastní pumpu, která by ho rozpohybovala (tak jako např. cévní systém), smyslem lymfatické masáže je tedy pomocí pomalých hmatů odvádět lymfu do sběrných lymfatických uzlin.

Lymfatická masáž pomáhá detoxikovat organismus, podporuje imunitní systém, působí jako prevence otoků, pomáhá s celulitidou, zvyšuje elasticitu pokožky, zlepšuje celkově lymfatický systém.


Těhotenská masáž

Těhotenská masáž má blahodárné účinky na psychický a fyzický stav budoucích maminek. Masáž zmírňuje obtíže spojené s těhotenstvím: bolesti zad, bolest a otoky dolních končetin, napětí v šíji, trapézech a ramenech. Masáž pomáhá překonat napětí a únavu. Podporuje krevní oběh ve svalech a kůži, zlepšuje metabolismus.

Těhotenská masáž propojuje účinky esenciálních olejů a jemných masážních technik, šetrných vůči mamince i miminku.

Masáž je prováděna vleže na boku, s těhotenským polštářem pod hlavou, bříškem, mezi koleny a vnitřními kotníky. Masáž je důležitá také v poporodním období, ženy musí obnovit energii vydanou při porodu a vyrovnat se se stresem nahromaděným během těhotenství a při porodu.

Těhotenská je prováděna od II. trimestru těhotenství.

Manuální lifting obličeje, krku a dekoltu

Jedná se o neinvazivní metodu masážní terapie. Okamžitě vyhlazuje drobné a mimické vrásky, redukuje hluboké vrásky. Zpomaluje stárnutí pleti a výrazně zpevňuje pleť. Zbavuje podkožního tuku a zlepšuje krevní oběh, čímž pleť zvýrazní. Stimuluje také lymfatický systém, čímž podporuje odplavování odpadních látek. Regeneruje a detoxikuje pleť. Již po jedné masáži je pleť oživovaná, hydratovaná a hladká, masáž je doporučována i před společenskou událostí. 

Manuální lifting obličeje, krku a dekoltu představuje úžasnou relaxaci, navozuje pocit naprostého uvolnění a relaxace. 


Medová masáž

Jedinečná masáž s léčivou silou včelího medu, který za pomoci pumpovacích hmatů odstraňuje usazeniny z těla. Pokožka absorbuje hodnotné látky medu do těla bez ztrát, které nastávají při trávení. Přes jedinečné reflexní zóny stimuluje medová masáž činnost orgánů těla, které k nim náleží. 

Při masáži medem dochází k odstraňování toxinů z těla, ty potom vyplavou na povrch kůže a jsou zřetelně rozpoznatelné od medu. Med mění svoji konzistenci, stává se lepivým, masáž je pak chvilku tahavá a více detoxikační. U někoho může med výrazně tmavnout.

Medová masáž se osvědčuje při: potížích krevního oběhu, alergiích (mimo alergie na med), revmatických onemocnění svalů a kloubů, artróze, žaludečních a střevních poruchách, plísňových onemocněních střev, pokožky nebo orgánů, chronické rýmě, chronického únavového syndromu, bolestech hlavy, nervových poruchách všeho druhu, potížích s usínáním a nespavostí, výtoku a menstruačních potížích žen, depresích, vyčerpání, stresu, slabosti. Využívá se také při potížích s celulitidou. Je vhodná pro často stonající jedince se špatným imunitním systémem.

Neprovádí se při alergii na med, při otevřených ránách a vyrážkách, při tumorech a krvácení v těle. Nedoporučuje se těhotným ženám  a ochlupeným lidem. 

Masáž je doporučeno provádět 2 x do roka, a to na jaře a na podzim, kdy by se mělo tělo pročistit. Při průběžné detoxikaci 1 x za měsíc a při akutních stavech i 2 x týdně. 


Medová masáž proti celulitidě 

Masáž využívá detoxikačních účinků kvalitního včelího medu, který hloubkově působí na tkáň poškozenou celulitidou a dlouhodobě ji odstraňuje. Při masáži dochází ke stimulaci podkožní tukové struktury a mechanickému narušení tukových buněk. Kompresní hmaty mají příznivý vliv na podkožní metabolismus a napomáhají ke vstřebávání tuků. Aplikuje se na problémové partie hýždí, nohou a bříška. 

Masáže je vhodné opakovat v pravidelných intervalech.